| Attomm98 a întrebat:

Hey,

Am cumparat un sejur in Grecia de 7 nopti iar la hotel acolo pe site ziceau ca au Internet (la receptie)...as dori sa imi iau Ipad-ul cu mine si as vrea sa stiu daca (la receptie) inseamna ca au Wi-Fi in toata receptia sau au un calculator de pe care poti intra...

Dau funda+Vot!

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Aham. un hotel intreg pune wifi pentru un calculator. DE CE? de ce sa dea banii pe 1 calculator + adaptor de wifi cand au 1000+ clienti pe luna (zic si eu un numar aleator). cand zice ca au wifi receptie inseamna ca in camera respectiva e wifi. eventual parolat. te duci la gagiul de la receptie si ii ceri parola

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil au wireless pe care il platesti la receptie.

| zuzualina a răspuns:

De obicei daca poti intra de pe orice ar insemna internet wireless, insa daca nu e precizat...

| Plimbarescu a răspuns:

De obicei primesti parola pentru wireless de la receptie, odata cu cheia de la camera.