| AlexIta95 a întrebat:

Hey buna! Stau an italia de 10 ani, am buletin de italia si sunt la scoala aici, de sarbatorii vreau sa ma duc acasa an romania, doar ca sunt minor, mai exact am 17 ani, na ideea e ca pot sa ma duc an romania, doar ca nu pot sa mai ies din tara fara parintii mei, na iei sunt aici si nu pot sa faca procura la altcineva ca trebie sa ma duc cu o firma de autocare...na cum pot sa fac? parintii mei pot sa imi faca un fel de permis sa circul singur?

2 răspunsuri:
| Mikyyela a răspuns:

Eu cred ca da. daca fac cerere la firma de unde e autocaru poate spune ca este o urgenta si trebuie sa ajungi neaparat in Romania. funda plz

| Acier a răspuns:

Na big grin poti sa pleci din Romania inapoi in Italia big grin na big grin dar trebuie big grin na big grin sa fii insotit de un adult care sa big grin na big grin aiba procura de la parintii tai semnata de un notar big grin na big grin

Cauta un notar prin Italia, inainte sa pleci, si iti va explica el exact ce trebuie sa faci.
NA big grin