| SneeK a întrebat:

Sunt minor, am 17 ani, vreau sa plec din Italia inapoi acasa in Romania, cum pot face asta fara acea procura?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru revenirea in Romania nu ai nevoie decat de cartea de identitate sau pasaport, nu trebuie declaratia autentica (nu procura) a parintilor, de aceasta ai nevoie doar daca vrei sa iesi din Romania.

| darrio2007 a răspuns:

Clandestin.

| SneeK explică (pentru darrio2007):

Imi zici te rog cum pot? ilegal ilegal dar mama momentant nu lucreaza iar eu vreau sa ma duc acasa, am ajuns aici din cauza unor probleme familiale, Italia nu-i de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platesti pe aia la vama. daca seforul se cunoaste cu ei cu 50 de euro te lasa sa treci

| SneeK explică:

Va rog mult sa imi ziceci ce si cum sa fac. dau funda