| BlossomInWind a întrebat:

Hey TPUhappy Ati fost vreodata prin Treviso? In Italia? Stiti ceva obiective turistice? Fundaaa:X

Răspuns Câştigător
| Heart2014 a răspuns:

Obiective turistice Treviso
Calatoresti in Treviso? Afla ce poti vizita in Treviso, locuri pe care nu ai vrea sa le ratezi.
Ponte di Pria
Podul de Piatra se afla la confluenta canalului Grande si a canalelor Buranelli...
Monte di Pieta si Cappella dei Rettori
Monte di Pieta a fost intemeiat pentru a gazdui camatarii evrei. La etajul al doilea se afla Cappella dei Rettori, o sala de intalniri cu fresce.
Catedrala Sf Petru
De mult a fost o mica biserica ridicata la sfarsitul erei romane, la care s-au adaugat mai tarziu o cripta si capelele Santissimo si Malchiostro.
Biserica San Nicole
Biserica prezinta un amestec de elemente romanesti venetiene si gotice franceze. Interiorul are un naos si doua nave laterale, cu cinci capele. fundita?big grin

1 răspuns:
| Strwberrs a răspuns:

Am vizitat Buranelli