| acestaesteunnume a întrebat:

Hey TPU! Planuiesc sa merg cu niste prieteni de ai mei intr-o tara, dar nu stiu care(vreau una din strainatatelaughing ) Ce mi-ati putea recomanda si ce ar trebui neaparat sa vizitez? Nu vreau informatii de pe Google, ci din propria experientabig grin
Funda mersi frumoskiss

9 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Hawaiilaughing

| AnDy12 a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa mergi in Italia la Statul Papal acolo la Roma, la Vatican si vezi acolo monumente sau chiar la San Marino! Sunt foarte aproape una de cealalta! Este foarte frumos acolo!

| 7lucian8 a răspuns:

Pai eu iti pot recomanda Italia,, venetia,, de ce? pentru ca am fost este frumoasa.

| bLoOd_8500 a răspuns:

Acum e totul urat ca e frig, dar eu iti recomand din propia experienta sa vizitezi grecia pe timp de vara, daca vrei sa tragi o bauta cu prietenii de 5 zile si 5 nopti, tot la noi in tara e mai frumos laughing la sinaia, predeal sau unde vrei tu. oricum distractie sa fie happy

| ByoEdyy a răspuns:

Iti recomand Grecia! Ei respecta cel mai mult turistii! In alta parte e cam nasol fiindca esti roman! Parerea mea!

| anuk a răspuns:

Franta : paris-turnul eiffel. muzeul luvrul, disneyland, arcul de triumf, chai daca este si in bucuresti, catedrala notre-dame, statuia libertatii varianta mica
coasta de azur pentru plaje bineinteles

P. S. eu n-am fost dar mi-a aratat o prietena poze pentru. ca ea a fost acolo si erau superbe

| DeeDee a răspuns:

Eu as merge in Grecia, vara-toamna. E destul de aproape (sa zicem), si grecii sunt foarte calzi si ospitalieri, in plus daca stii o bruma de engleza te descurci la sigur! Plus ca portiile de mancare sunt mari, si bautura buna, se petrece bine! Si sa nu uitam istoria si peisajele minunate!

| paula29 a răspuns:

Hi! Eu ti-as recomanda Turcia eu am fost de 2 ori crede-ma ai ce vedea! Am fost o data in Istanbule foarte frumos si a doua oara am fost in Antalia la un hoel acolo ne-am intalnit si cu alte grupuri de romani care au platit de vreo 2 sau 3 ori mai mult decat noi (noi ne-am luat biletele din ianuari si am plecat in august). Sper ca te-am ajutat! Eu am fost si m-as mai duce!tongue

| TeoCaramel a răspuns:

Stiuuu EUUUUUUU... Unde sa mergi in Londra...Iti recomand ceva madame tussauds! Si multe altele