| Diana498 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cati ani traieste o furnica, un pescarus, o testoasa, o camila, un pastrav, un tigru, un leu, un cangur, un fluture si o albina?

Răspuns Câştigător
| EuNuMint a răspuns:

Furnica - 90 de zile;

pescarus - 30 de ani;

testoasa - depinde ce fel de testoasa. unele traiesc si cateva sute de ani.;

camila - 30 de ani;

pastravul - 7 ani;

tigrul - 10-15 ani in salbaticie si 15-20 de ani in captivitate;

leul - 15 ani in salbaticie si pana la 30 de an in captivitate;

cangurul - in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata.;

fluturii - depinde de specie. fluturii mici traiesc cateva zile. fluturele monarh traieste si 1 an.;

albina - regina traieste 2-5 ani, trantorii traiesc 40-50 zile, iar lucratoarele traiesc 1-4 luni.

happy

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi tema de faqcut! si am mai vazut si alti copii tot cu aceeasi tema...in sfarsit am gasit un raspuns la intrebarea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu ai caietul acela de vacanta? Si eucryingDoamne, de abia astept sa il termin! La caietul de vara de anul trecut am luat premiul doi, asa ca anul asta ma chinui sa scriu in el din acelasi motiv, sa castig niste premiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acest caiet de vacanta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfoai si u ai caiet din ala de vacanta? laughing. Batal politsia
App. mss pentru rasp de jos :*.
Sa il termni si u laughinglaughing. ca si eu incerc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am caietul ala de vacantalaughinglaughing... sper sa reusesc sa il termin

| Iulia_8517 a răspuns:

Si eu am caietul ala de vacantalaughinglaughing...sper sa reusesc sa il termin

| Iulia_8517 a răspuns:

Si eu am acest caiet de vacanta... sper sa reusesc sa il termin...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf am acelasi caiet... sper sa il termin cat mai repede...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am caietul asta crying ce naspa abia astept sa-l termin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva la ce se refera In un pumn de viata? tot din caietul ala stupid de vacanta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E stresant acest caiet stupid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off. si eu am caietul ala de vacanta.sunt intrebari asa stupide in el.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furnica - 90 de zile;

pescarus - 30 de ani;

testoasa - depinde ce fel de testoasa. unele traiesc si cateva sute de ani.;

camila - 30 de ani;

pastravul - 7 ani;

tigrul - 10-15 ani in salbaticie si 15-20 de ani in captivitate;

leul - 15 ani in salbaticie si pana la 30 de an in captivitate;

cangurul - in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata.;

fluturii - depinde de specie. fluturii mici traiesc cateva zile. fluturele monarh traieste si 1 an.;

albina - regina traieste 2-5 ani, trantorii traiesc 40-50 zile, iar lucratoarele traiesc 1-4 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acest caiet stupid angry se termina vacanta si nu am facut nimic din ellaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caiet tampit, auzi intrebari: scrie o formula matematica prin care sa exprimi destinul sortit omului, si aia cu un pumn de viata straight face imi vine sa-l arunc la gunoi. nu alta

| mirelalulu a răspuns:

Si eu am caietu asta d vacanta.tongue. lool...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acelasi caiet stupidlaughingsi de vreo ora incercam sa gasesc raspunsullaughingsper sa-l termin pana incepe scoalacryingmultumesc mult eunumint... dar are cineva o ideea cat inseamna un pumnlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eunu mint a zis adevarul ca si eu am acceasi teme si is bune informatiile date d ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am acelasi caiet de vacanta of... Mersi din suflet EuNuMint big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit cacatu' asta de caiet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caietu' ala de vacanta ma streseeaza waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. si eu am caietul ala de vacanta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am caietul ala de vacanta pentru clasa a 6 -a starsi vine scoala si nu l-am terminat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai doamne si eu am acelasi tampit de caiet.scrie formula matematica prin care sa exprimi destinul sortit omului raised eyebrowsraised eyebrows ceee?rolling on the floorlaughing) as vrea sa dau caietul asta de capul scriitoarei.cat inseamna un pumn de ani raised eyebrowsthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi poate spune si mie cineva ce este un pumn, va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O furmbn
gtgtu7j yb bh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furnica traieste 1, 2, 3 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furnica traieste... daca nu o calci...cateva ore. 1, 2, 3 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Diana498 este...fiindca a intrebat...pr,prr,proasta