| Anonimanonimus677 a întrebat:

Cat traieste o furnica?laughingdar un cangur?happySunt curioasa. Fara raspunsuri banale sau la misto. FUNDA

Răspuns Câştigător
| cataswat a răspuns:

O furnica: 1-5 ani(Depinde de regina, cand moare ea dupa cateva zile mor si furnicile)
Cangurii:traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani.

4 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

furnica 90 de zile.
in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata:*:*

| Iulian03 a răspuns:

O furnica 1-5 ani
Un cangur 12-15 ani.

| tyna9617 a răspuns:

regina furnicii de foc trăiește aproape 7 ani, iar lucrătoarele ei trăiesc între 50-150 zile. unele 1-1, 5ani
canguru 12-15ani