| davidbuz_1713 a întrebat:

Imi puteti recomanda o firma de turism care face transporturi in Marea Britanie? Imi trebuie un autocar Londra-Bucuresti dus-intors. Am cautat pe Google dar rezultatele sunt proaste si de neajutor.

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

De la Bucureşti la Londra sunt aproape 2500 de kilometri (vezi Sony Map), de aceea nu cred că există vreo firmă de transport care să fi ales această rută. Cred că ar fi cel puţin câteva motive: distanţa este uriaşă pentru un autocar, o cursă ar dura 3 sau 4 zile (mult prea mult să poată fi suportată de orice călător), iar clienţi cred că ar fi foarte puţini.

Cel mai bine ar fi să te gândeşti la un transport cu avionul, în Bucureşti există destule companii "low cost", adică ieftine, caută Wizzair, BlueAir şi aşa mai departe, imposibil să nu găseşti.

Mult succes!