| mgtow a întrebat:

In perioada 29 nov - 11 dec am nevoie sa vin in RO pentru preschimbarea pasaportului. Consulatul e destul de imbârligat cu cereri si nu pot merge tot stau dupa ei si nu imi ofera programare. Sant sanse de a calatori atunci ce parere aveti? UK nu mai e in zona rosie acum daca vin in tara

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În acest caz. este posibil să reușești, căci RO nu va băga UK în carantină la sosire, iar în RO, vor fi carantinate doar zone limitate.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să călătorești sunt șanse. Să fii băgat în carantină 14 zile la sosire sau să nu mai poți pleca înapoi, căci țara de unde ai plecat nu mai primește călători din RO, de asemenea.

| mgtow explică (pentru sadrian46):

Sant muncitor esential (key worker) nu am nevoie de 14 zile la revenire. Lege in gov.uk - oricum firma ma tine la curent cu chestia asta dar merge bine momentan