| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre povestile cu calatori in timp?

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prefer povestile de groaza, dar cred ca nici alea nu m-ar mai prinde.

| Celcestietot a răspuns:

Ar fi posibila calatoria in timp, deci si existenta calatorilor in timp.

| mastadont a răspuns:

După cum ai spus și tu, sunt doar povești. Îmi place să le citesc și mi se pare interesant conceptul dar cam atât, nu cred în călătoriile în timp, cel puțin deocamdată nu sunt posibile.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Cred ca o sa fie haos, nu-i lasati pe brahmini singuri cu "masinile". ca pe kshatriya au facut-o praf deja.

| CleanHeart a răspuns:

Nu stiu ce sa zic
Mie imi place sa ma uit sau sa citesc despre chestii de genul indiferent ca e reicarnare, universuri paralele, calatorii in timp dar nu am eu mintea aia e geniu sa-mi dau seama daca sunt reale sau nu, nimeni nu poate sa stie, oricum sunt interesante cand iti faci popcorn si te uiti seara la ele.

| RKBlue a răspuns:

Calatoritul in timp este un subiect fascinant.
Exista niste povesti si scrieri care spun despre oameni acre ar fi calatorit in timp.
Stiinta nu neaga calatoria in timp, ci chiar spune ca e posibila, dar imposibila pentru noi, oamenii, din cauza modului de constructie, activare si alte lucruri ale unei astfel de masinarii.
Calatoria in timp e de asemenea un subiect fain de carti, filme si reviste.
Cine crede crede, cine nu, nu.
Eu cred in existenta calatoriilor si a calatorilor in timp.

P.s
Un lucru pe care il vezi in filmele sau subiectele cu actiune desfasurata in jurul calatoritului in trecut, aste ca au mereu o tema generala.Aceea de a te feri din a interactiona cu altii pentru a nu modifica viitorul.
Am vazut ca dupa anumite pareri, aceasta problema s-ar putea sa nu existe, cineva neputand de fapt sa altereze viitorul.

De asemenea exista paradoxul calatoriei in timp.
Voi lua ca exemplu o parte din Harry Potter si Prizonierul din Azkaban(atentie spoiler).
Harry a fost atacat de dementori insa a fost salvat de cineva.
Hermione a primit un ceas pentru a calatori in timp.
Cei doi se intorc in trecut pentru a rezolva o problema.
Harry din prezent(prezentul nostru) vede ca Harry din trecut este atacat si lanseaza o vraja pentru a il proteja.Astfel, Harry din trecut supravietuieste.
Care e paradoxul? Daca Harry nu si-ar fi salvat copia din trecut, atunci ar fi murit.Practic cand s-a intors in trecut, nu a schimbat nimic.De ce?
Fiindca si el la randul sau fusese salvat de el insusi.
Practic intri intr-un cerc, care iti va crea o migrena daca te gandesti prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place ideea dar ma sperie, adica iti dai seama cum ar afecta vietile celorlalti daca te-ai intoarce in timp sa schimbi ceva? Toata lumea ar fi un haos in care unii ar avea aceasta posibilitate de a creea un mare dezastru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca Putin e din trecut
https://www.google.com/......ps?/search

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-a venit ideea cu putin rolling on the floor Ma asteptam sa zica cineva ceva de "john trump" povestea aia. Dar e veche si pare ca a disparut de pe internet. Sau ceva de apextv si copilu de 16 ani care se speriase de amenintarile cu moartea, l-au obligat sa recunoasca ca era o farsa.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Vaai, te uiti pe Apex?! Ma uitam eu cand era la inceput cu canalul, dupa mi-am dat seama ca era teapa si voia sa faca doar vizualizari.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da cu ani in urma nu-s sigura ce an, si eu am gasit pe Youtube, si da sigur ca mi s-a parut super interesant ca era unu care il stia pe "john titor", dar eram noua in subiect, de atunci am inceput sa citesc lucrurile astea pe internet si acum sunt sigura ca e fals. Deci nu ma mai uit de atunci, si da sunt platiti de Youtube pentru popularitate. Consider ca e prea mult pentru ce pot oamenii. Mai eera unu care vindea un dispozitiv pe itnernet, iar persoanele care spuneau povestile "vorbeau la bautura" si da recunosteau ca se apucau de baut inainte, scria in poveste. Ce am omis faza cu bautura big grin. Adica daca si cartile de educatie, religie, istorie care le avem, ar fi tot scrise la bautura? Demult, era un tip Noah vedeta la apextv care tot spunea povestile cu calatoritul in timp, dupa o perioada cam lunga am cautat despre el pe itnernet, am vazut ca incepusera ziarele sa scrie, si au fost 2 versiuni, una a lui in care zicea ca era amenintat cu moartea si ca de frica recunoaste si a renuntat la apextv, si versiunea in care apextv a platit un alt personaj sa se dea drept vechiul "noah" sa astupe ce spune cel adevarat. Mi se paruse super cand am vazut prima data, dar acum sunt sigura ca-s falsi neinformati si face asta pentru bani. Toti astia cu talentele de a stii viitorul, nu-s niciodata in stare sa avertizeze lumea de la adevaratele dezastre. Nu am auzit nimic de virusi cat am citit senzatii despre viitor, multi ani. Plus ca tipul "viitorul presedinte" spunea ca a primit mesaje/scrisori in care oamenii se rugau de el sa fie presedinte, si el este un nimeni, nu e o persoana faimoasa.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot felul de povesti de la escroci acolo pe canal, daca analizezi mai atent tot ce include canalul, vei vedea ca este un fals. Intr-o perioada tot promitea ca va dezvalui nu stiu ce secret in videoclipul urmator si urmatorul spunea ca data viitoare si tot asa rolling on the floor. Ma mai uitam la unul Huff pe YT, tot cand era pe la inceput, tu te uitai la videoclipurile sale? Cat despre religie, nu cred asta.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da, sunt platiti de Youtube ca e canal popular, Si alte siteuri fac asa.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îs mișto. happy

| Michaeel a răspuns:

Sunt interesante, cine dorește sa le creadă, sa le creadă, cine nu, nu. Mi-ar plăcea sa fie reale, și ca se poate în tradevar sa călătorești în timp și sa vezi cum era sa trăiești în trecut.