| Afurisenia a întrebat:

Intrebari in primul rand pentru cei care locuiesc in vest si merg mai des in Ungaria:
Unde este mai convenabil sa schimb lei in forinti? In Romania sau in Ungaria? Diferenta e mare?
Stiu ca se accepta unele carduri pe la magazine. Dar, care din ele? Am banuiala ca nu se accepta cele de debit (eu nu am card de credit).
Ce fel de monede se folosesc la toaletele publice Nu radeti, toti avem nevoi fiziologice.
Cum e cu transportul in comun in Budapesta? Exista (ca la noi) abonamente de o zi pe toate liniile?
Si, eventual si alte informatii care mi-ar fi de folos.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In Romania. Eu sunt la 12 Km. de ei. Anul ăsta am rămas în pană de forinți și am schimbat la ei. M-au jupuit.

4 răspunsuri:
| Afurisenia explică (pentru Salontanul):

Am inteles. Multumesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti cu cardul oriunde e posibil. daca nu cel mai sigur e sa scoti de la bancomat cat ai nevoie. Asa fac in orice tara in care merg

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Afurisenia):

Multumesc si eu!

| Afurisenia explică (pentru suntserios):

Orice fel de card?