| Dumitru_Monica_1990 a întrebat:

La check-in wizz air, la document type, am lasat din greseala "OtherDocument",( nu am selectat National ID) dar am pus corect seria si numarul din CI. Oare ma pot refuza la imbarcare? A mai trecut cineva prin aceasta problema?
Multumesc

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu au niciun motiv să te refuze.

| Apollo007 a răspuns:

Nu. Daca ai pus seria si nr corect nu au ce sa zica. Greșala cea mai des intalnita e cea a numelui. Pentru aceea se plateste. La vama poti folosi ce doresti tu pasaport/c.i In avion se uita la nume si bagaje. Daca ai numele scris corect stai linistit. Chiar si acela se poate schimba gratis cu conditia sa nu fie gresite mai mult de 3 caractere(o singura data se poate modifica gratis numele) https://wizzair.com/......-calatorie