| iwannabeperfect a întrebat:

Londra sau Paris? Care este
mai frumos?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu o sa-ti dau un simplu raspuns. Paris. tongue O zi buna!

| kteichd a răspuns:

Eu cred ca Londra. Parerea mea.

| KateMiddleton a răspuns:

Londra,fara alegere.Paris,orasul iubirii si toate cele,nu cred,mai multi oameni vin de acolo cu inima sparta.
Londra e altceva, aristocratie, aer regal, maniere, super.
La prima ocazie ma duc in Londra si traiesc acolo!

| Florincrap a răspuns:

As zice Londra. Dar ideea este ca le poti vedea pe amandoua intr-un timp (relativ) scurt, deoarece intre ele este o distanta de 500 km ce se face in 2 ore si jumatate, cu trenul de mare viteza.

Răspuns utilizator avertizat
| Piratul10 a răspuns:

Eu cred ca Paris pentru ca Parisul e orasul iubiri, orasul lumini si ar fi frumos sa fi cu persoana iubita acolo.In Paris e turnul Eifel si ai vrea si tu in breloc cu turnul Eiffel, nu? si ele sunt in mai multe marimi plus ca te poti plimba in turnul Eiffel si sa il vezi in realitate, ar fi chair tare nu? sa te urchin in varful Lui.
La Paris poti visita si muzeul Louvre care are in el multe opera de arta cum are fi Mona Lisa si mai are si sculpturi si este cel mai mare muzeu.Si intrareae printr-o Piramida de sticla care se numeste Catedrala Norte-Dame, poti vizita Arcul de Triumf si celebrul bulevard Champs-Elysee.
Poti vizita cartierul La Defense care e american si e plin zu zgârie nori si Grande Arche tot din același cartier.
Si nu mai vorbim de Disneyland unde intalnesti toate personajele din Disney.
Si podul Alexandru III-lea care a durat 3 ani sa se facă si e înalt de 6 m, lung de 107 si lat de 40 m.
Si Pantheonul.
Si Place de la Concorde este una dintre cele mai mari piețe ale Parisului.
Si Castelul Versailles are grădini superbe.

Place Pigalle e locul de sex cum ar fi acolo e cartierul roșu al Parisului unde sunt cluburi magazine de sex, striptease si aventurilor de noapte.
Si Jardin du Luxembourg e unul dintre cele mai populare parcuri din Paris.
Pont Neuf este cel maimvechi pod din Paris.
Grand Palais este celebra pentru acoperisul ei de sticla gigant.
Gradinile Tulierses este o atractie printre cele mai vizitate.
In Arenes de Lutece se făceau spectacole pe vremea Romanilor.
Si mai sunt mii de locuri, ca sa le găsești caută pe Google,"locuri istorice in Paris" sau "locuri de vizitat in Paris"

| Fayree a răspuns:

~ Ahh e greu puppy dog eyes. Dar poti alege Parisul :*. Parisul e orasul iubirii.
Parisul este un oras fascinant, plin de atractii turistice si istorice, multe muzee in care puteti admira cele mai importante capodopere din intreaga lume si multe obiecitve turistice.
Multi vor spune ca Parisul este o stare de spirit si ca este imposibil sa il vizitezi pe tot si sa ajungi sa-l cunosti in profunzime decat foarte greu. Acest lucru poate este perfect adevarat insa pentru cei care au ocazia sa-l viziteze, o lista de obiective turistice importante si cateva detalii despre ele se poate dovedi foarte utila.
Uite ce poti vizitahee hee :
Arcul de triumf.
Bulevardul Champs-Elysees
Turnul Eiffel
Basilica Sacre Coeur
Notre Dame
Cabaretul Moulin Rouge
Muzeul Louvre
Domul Invalizilor
Podul Alexandru al III-lea
Pantheonul
Grădinile Luxemburg
Muzeul Luvru
Grădinile de la Versailles
Grădinile Tuileries
Croazieră pe Sena
Turnul Montparnasse etc.
Si stiu ca este si Disneyland Paris :*.
Fundita? puppy dog eyes.

| vinusipaharu a răspuns:

Paris. big grin

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Parisul e cu siguranta cel mai frumos!

| fdfddfdsdsghmmjnjjjhsdsfd a răspuns:

Paris, Texas?

| Iacoban_Sever_1953 a răspuns:

Paris!