| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Ma intreb cum as fi, daca as fi bogata cineva dintre voi este cum este?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Majoritatea bogatilor nu sunt impliniti. poti sa ai banii din lume, daca nu ai fericire si un scop in viata degeaba.

12 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

E bine sa fii bogat, pentru ca iti permiti orice. de exemplu o haina frumoasa, nu trebuie sa faci economii sa ti-o iei. sau alte lucruri. sau poti sa iti cumperi doar haine de firma fara sa simti ca sunt f scumpe.

pe de alta parte nu e bine pentru ca nu mai ai prieteni de incredere, sau daca ai, sunt pe interes. daca privesti din alt unghi, nu poti sa ai prieteni pentru ca sunt invidiosi ca tu ai si ei nu! happy

| Razvan a răspuns:

E bine sa fii bogat dar sa fie banii tai, nu furati sau obtinuti prin metode dubioase. Cei mai buni bani sunt cei care ies din munca ta. Putini dar cel putin ai multumirea ca sunt cinstiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine... noaptea petreci, ziua numeri banii laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu sunt bogata, dar daca voi ajunge iti promit ca te anunt laughing. bogatia materiala atrage la randul ei si problemele, daca ai afaceri nu vei doarmi noaptea gandindu-te la lucru, atrage si prietenii falsi, iubitii pe interes, etc. dar are si partile bune: nu mai salivezi dupa o masina buna, o haina de marca, iesi sa mananci la restaurante cand doaresti, mergi la petreceri etc.

daniela
| daniela a răspuns:

Eu nu sunt bogata, sunt un om normal care traiesc din salariu si ma multumesc cu ceea ce am, nu ca nu mi-as dori mult mai mult dar de cel sa-l manii pe Dumnezeu... am suficient si sper ca macar de acum inainte sa am cel putin tot atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai liniste in suflet, iubesti si esti iubit poti spune ca esti cel mai bogat si fericit om de pe Pamant! Pt ca restul vine de la sine...happy

| JeSa a răspuns:

Intr-un fel e bine, ca iti vei permite sa-ti satisfaci anumite "pofte ale inimii", dar pe de alta parte, nu este bine, fiindca banul iti aduce stres -nefericire, dusmani - si asa mai departe, lista ar putea continua...

| Emeraude a răspuns:

Eu sunt probabil una dintre cele mai bogate persoane din lume...pentru ca am parinti, prieteni, persoane dragi care-mi sunt aproape la bine si la rau, indiferent de situatie, pentru ca pot rade fara sa-mi pese de nimic, pentru ca plang doar atunci cand sunt trista, pentru ca am toate simturile intacte, pentru ca traiesc.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Singurul mod în care mi-aş dori să fiu bogat ar fi să fiu bogat sufleteşte.

| psiholoaga a răspuns:

Eu sunt bogata si pot sa iti spun ca e greu. Cea mai mare parte a zilei mi-o ocup tinand contabilitatea pentru firme(le mele), deci e destul de plictisitor. Imi permit sa imi cumpar orice as vrea, asa ca uneori raman in pana de idei. E destul de greu sa decid cum voi cheltui banii. In ultima vreme ii tin in banca si atat. E nasol ca, tata fiind afacerist si investitor, am crescut (si eu si sor-mea) educate ca sa preluam afacerile. De exemplu, nu stiu sa gatesc nimic, dar stiu care e riscul investitiei in actiuni rompetrol. Nu e vorba ca apar prieteni din interes, ci ca nu prea am timp de ei, avand in vedere ca trebuie sa fac si mai multi bani. Stii cum e? Cand ai putini bani, iti fixezi un plafon si zici (de exemplu): la 3000E/luna voi fi fericit. Si ajungi si pe urma nu mai e suficient, costa si vila, costa si masinile, asa ca vrei 5000. Si la 5000, iar nu iti mai ajung. Dar cred ca cel mai greu e ca imi atarna ghiulurile pe degete, imi e greu sa ridic mana sa imi dau parul dupa ureche. Nu e asta un capat de tara, platesc pe cineva sa faca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu alerg după bogăție, este trecătoare, echilibrul sufletesc și moralul sunt la putere!
Pa, pa.

| elisa_2627 a răspuns:

Nu sunt bogata, dar nici nu vreau sa fiu. Am trait o niste ani buni printre bogati si pot spune ca am primit o buna experienta in ale bogtiilor.Acestia nu dorm noaptea, peste tot pe unde merg stau nelinistiti, se baricadeaza in locurile unde se duc si apoi sunt peste poate de fitosi.Rar gasesti bogati care sa fie om de omenie si sa nu desconsidere pe ceilalti.Eu am intalnit si bogati de omenie si bogati fitosi.