| DaciaRomania a întrebat:

Multă lume lauda Oradea. Merită vizitat? Ce părere aveți?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In privinta curateniei si a arhitecturii cladirilor, da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Merita, merita

| dullcat a răspuns:

Buna.Au si motive reale de lauda.Da, eu consider ca merita vizitat.
Recomand sa urmaresti :
https://youtu.be/89RJKDI8GAI?si=wjZwGrbMl6JoDfV6&t=965

https://youtu.be/VBWcukWBGds?si=CO23rng1h3FfnHWL

| katin a răspuns (pentru dullcat):

Bolojan nu mai este primarul Oradei. Acum este președinte al Consiliului Județean Bihor. Iar primar este Florin Birta.
Cert este ca echipa primariei din Oradea este din oameni gospodari si sudata. Nimeni nu voteaza contra numai pentru ca e din alt partid.

| dullcat a răspuns (pentru katin):

Linkurile sunt trimise asa ca un exemplu pozitiv neutru, fara nicio legatura cu preferintele sau apartenenta politica.

| katin a răspuns (pentru dullcat):

Ok.

| gabicoo a răspuns:

Da.

| Yuoia a răspuns:

Parere buna. Laudata pe merit.
Da, merita sa o vizitezi.

| katin a răspuns:

Cu siguranta merita vizitata. Si in Oradea nu numai centrul merita vazut. Chiar enevoie de cateva zile daca vrei sa o vezi cu adevarat.
Dar daca ai rabdare, nu recomand anul acesta. E toata un santier. Tot numai o groapa. Se inlocuiesc tevile de incalzire, de canalizare, de apa. Se introduce gazul. Se fac sensuri giratorii subterane si pasaje subterane. Si parcurile sunt gropi imense. Dar cand se va termina... Va fi si mai frumoasa.
Poti sa mergi si anul asta. Dar va fi mai dificil.