| stonequistman a întrebat:

Nu mă pricep la trenuri și la bilete internaționale online la preț este scris "Bilet fără rezervare inclusă" care deține cea mai mare parte din prețul biletului și mai jos e scris trenul însuși care arată prețul de 15-20 lei. Nu înțeleg ce înseamnă asta și mă întreb dacă rezervarea anticipată îți scoate din preț?

1 răspuns:
| Standt a răspuns:

"Bilet fără rezervare inclusă"?
Eu inca nu am vazut asa ceva.
Poate e vorba de rezervarea locului. Si care nu e cea mai mare parte din pret.
Dar e adevarat ca daca cumperi biletul in avans (cu anticipatie mare) pretul este mai mic. Eu am luat cu o luna inainte cu 84 lei, dar in ziua plecarii era 236. Il luasem din gara, ca pe atunci nu stiam nici eu manevrele astea de pe net.