| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a merge la Tulcea cu trenul din Iasi de la ora 22(CFR) este nevoie de rezervare? Nu se poate lua bilet pe loc de la casa de bilete?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei la cuseta trebuie rezervare.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Desigur ca poti lua pe loc bilet! Rezervarile sunt pentru cei care rog pe altii sa le cumpere bilete si pentru cei ce nu ai timp.Meriti"a doua sansa"

| WithinShadows00 a răspuns:

Se poate lua bilet si pe ultimul moment dar risti sa nu ai loc in tren, deci recomandat e sa cumperi anticipat cu 1-2 zile inainte. Mai ales ca trenul de la ora 22 e tren de litoral, deci poate fi aglomerat.

| WithinShadows00 a răspuns:

Rezervarile de locuri (de orice tip de vagon) la modul general nu se fac fara sa fie platite.

| Tiopevuz a răspuns:

Eu mereu iau direct de la ghiseul din gara, fara rezervare