| DeeGirl a întrebat:

Nu simtiti ca si cand va pierdeti viata in Romania? Funtita pentru cel mai interesant raspunshappy

Răspuns Câştigător
| HoneyR a răspuns:

OOO ba da este oribil sa te trezesti in fiecare zi si sa te uiti pe geam si sa vezi ca esti in aceeasi tara de **** Adica inloc sa fi in USA unde ai avea atatea de facut iti irosesti viata intr. un loc in care nu faci nimic in. loc sa te duci sa te dai cu skateul sa profiti cat esti copil aici stai ca boul si te ingrozesti cum un copil de 7 ani fumeaza.

8 răspunsuri:
| Wladutz a răspuns:

Ba da in fiecare clipa simt ca innebunesc si ca vreau sa ma sinucidhappyE mai bine decat sa traiesti cu maimuta aia de Basescu (nici nu merita sa-i scriu numele cu majuscula)si cu pinguinul de Boc care scufunda tara in namol. Dar in fine tie iti e bine?happy

| leonardo a răspuns:

AustraliaCalling este acum pe chat. Poate ar fi un tiopic bun de dezbatut cu el happy

Apache
| Apache a răspuns:

Ba da ...simt ca nu am niciun viitor, siimt ca nu conteaza cat de mult invat, si cat de multe fac, ca tot la fel o sa ajung! :...chair vreau sa scap din Romania!

| Teils a răspuns:

Buna! Nu, nu simt ca mor in Romania. Daca esti muncitor inca mai exista o raza de speranta! Romania va iesi din criza economica odata ce vom pune osul la treaba si normal si conducatori isi vor da mai mult interes pentru noi! Daca stii cum sa iti traiesti viata si cum sa o tii si in petreceri dar si sa muncesti poti trai in Romania mai bine decat in USA!

| yoo23 a răspuns:

Ne chinuim aici, crestem, si plecam toti in strainatate.Peste zeci de ani Romania va disparea dupa harta.

| DarkSinAngel a răspuns:

In Romania nu se promoveaza nimic. Conducatorilor tarii nu le pasa decat de buzunarul lor. Atata timp cat ei pot sustrage bani fara sa fie trasi la raspundere le convine. Intotdeauna vor gasi modalitati noi de a face lucrul asta, plus ca la noi venitul minim pe economie este foarte mic in comparatie cu alte tari. Vom fi fericiti ca traim in Romania cand vom avea la conducere pe cineva caruia/careia ii pasa de tara si nu de propria-i piele.

| EuCuTine a răspuns:

Dc comparati Romania cu usa, germania, franta, china, japonia, spania si alte tari cand ei nu au avut un trecut asa de dur. Romania nu a fost si nu este o tara unde poti sa zici pe fata ce vrei sau ce este rau. Daca vrei sa nu mai stai in tara asta si sa vezi copii de 7 ani care fumeaza atunci poti sa pleci. Copii fumeaza pentru ca parinti lor o duc prea bine ( adica rau ca poate nu intelegi ) chiar daca o duc rau unele fam ei tpt fac 10 copii ii hranesc cu dude vara si iarna cu paine uscata. Romania ca idee este una din cele mai scumpe tari. Mergi in supermarket si cumperi de 4. 3 milioane adica 100 de euro si cat il umpli cam jumate poate un pic mai mult dar cu 100 de euro in Italia, franta, spania, germania ce faci umpli un carucior si manaci 1 saptamana. La noi un ap cu 3 cam in buc unde stau eu este 150 de mii de euro dar in Italia unde am casa am dat pe ea 89 de mii si este mai mare de 2 ori si este fix la 3 stati de centru. Analizeaza tara in care venitul este sub limita de existenta dar totul este super scump.In Romania toti plang ca nu au banii ca nu o duc bine dar din propia experienta eram in autobuz si era o femeie care vb la tel " nu am banii nici sa imi cumpar de mancare nu stiu cum sa imi mai platesc rate si impozitele ca de 4 ani nu le am mai platit" si dupa ce termina de vb la tel il suna pe sotul ei " ai cumparat masina aia? " dupa 1 min " cum ai dat pe ea doar 14 mii pai nu era 16 mii". Hai sa plangem. Inca ceva. Daca mai mult de jumate din romani nu platesc impozitele si taxele la stat asta este bine sau rau pentru toti.

| Razvan a răspuns:

Nu.De ce să simt asta? E o ţară ca oricare alta. Mândria e să reuşeşti aici, unde e greu. Mi-ar fi fost ciudă să ma fi nascut într-un trib, unde să trebuiască să venerez zei şi să ma insor. Şi atât. Dacă mi-ar fi fost amputată cunoaşterea, atunci şi abia atunci m-aş fi simţit nenorocit