| cksajbkb a întrebat:

Ce parere aveti despre viata? cele mai interesant raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| darnme a răspuns:

VIATA este.un dar,un ocean de posibilitati,o aventura continua sau o petrecere in care uneori esti printre cei care se distreaza,alteori stai la masa cu tocilarii.S-ar putea face nu stiu cate definitii ale vieti, dar pana la urma fiecare face propria definitie a vietii in functie de ce isi doreste de la ea, ce aspiratii are.Pentru mine viata este ca un joc, cand ai noroc castigi, alteori pierzi.Ideea e sa stii sa pierzi si sa te ridici, iar cand castigi sa stii sa fii modest cam asa e si viata pentru mine.

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Trebuie udata cu mult alcool si asezonata cu multe femei!

| InnocentSmile a răspuns:

Viata zici... unul dintre multele portaluri prin care trebuie sa treci.

| evostyle7 a răspuns:

Viata e ca un rau. Un inceput, un final si un milion de posibilitati diferite intre acestea. Dar indiferent cum arata, sau cum se misca, ideea e ca raul merge intotdeauna inainte.

| Bogdanux a răspuns:

E ca o tabla de sah, are si alb, are si negru.

Răspuns utilizator avertizat
| Neimportant a răspuns:

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

| darnme a răspuns:

Ma bucur ca ti-a placut parerea mea big grin

| Ezyo a răspuns:

Viata e ca o piesa de teatru in care noi suntem actorii, trebuie doar sa stim cum sa ne jucam rolul.

| starmaker a răspuns:

Este neasteptata chiar si cand crezi ca stii ce va urma, un dar pentru care trebuie sa descoperi de ce ti s-a dat, cum e mai bine sa il folosesti ca sa aiba sens.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie trăită la maxim, cu responsabilitate.

| Meow15 a răspuns:

Cand simti ca esti cea mai fericita persoana din lume, atinci ea vine si te loveste cu putere. sad

| cksajbkb explică:

...awf

| iulian92 a răspuns:

Eu m-am nascut ca sa iubesc

| fanMJ4ever a răspuns:

Viata este frumoasa,trebuie sa ne bucuram de ea fiindca de alta n-o sa mai ai parte, dar uneori viata poate lua o intorsatura si te izbeste cu putere, dar un lucru iti zic:bucura-te de viata!