| 123gabialexandra a întrebat:

Pe lângă bagajul de mâna (o poșeta sau un rucsa) ce vine pus jos la picioare, poți sa îți duci și un troler mic ce vine pus in cabina de deasupra capului?
Wizzair e compania.
Bilet simplu, fără priority.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cabina se accepta 1poseta si un 1singur bagaj de mana care cantareste maxim 7-8kg (ori rucsacul - ori valizoara)

Exista bagaj de cala, unde poti pune valiza, daca vrei sa iei mai multe bagaje, dar trebuie sa platesti suplimentar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Wizz sigur nu te vor lăsa cu rucsac și troller fara sa platesti

| Vehuiah07 a răspuns:

Bună.BAGAJ DE MÂNĂ:Se permit la bord MAXIMUM 10 KG de dimensiunile 40 × 30 × 20 cm. Dacă depășești această dimensiune sau greutate te vor pune să plătești bagaj de cală.