| dyenyka a întrebat:

Cine a zburat cu Tarom, bilet economy, pe langa rucsac in bagajul de cabina ati putut lua geanta in loc de troler? (Evident sa se incadreze in dimensiuni 55×40×20)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

"Compania TAROM permite pentru zborurile sale două bagaje de mână – unul de dimensiune standard și unul de dimensiunea unei poșete sau a unei genți de laptop.
Bagajul de mână TAROM standard are dimensiunile de 55x 40x 20cm și nu trebuie să depășească 10 kilograme."