| anonim_4396 a întrebat:

Poate să îmi spună cineva dacă există tren de la Miercurea Ciuc - Brașov care are și vagon pentru transportat biciclete? As vrea să merg pe bicicletă până la Miercurea Ciuc, apoi să revin în Brasov cu trenul. Însă nu găsesc nici un tren care să aibă astfel de vagon. Eu am cautat pe internet și mi-a găsit numai trenuri directe și nici un tren nu are info afișat ca ar avea astfel de vagon. Însă nu mi-a găsit și regio pentru că, după câte știu eu, exista și trenuri regio care circula între aceste destinații.

Răspuns Câştigător
| NoriAl a răspuns:

Trebuie sa cauti pe site-ul Regio calatori. Dar eu nu vad decat Brasov - Zarnesti si Brasov -Bretcu.
Mai bine suni la ei si intrebi. Informații Regio Călători
Tel: 0310 800 900 tarif normal.

2 răspunsuri:
| Ana7807820 a răspuns:

Nu cred ca exista vagoane speciale pentru biciclete la noi in general, mai bine ii ceri unui prieten sau unei cunostinte sa te duca cu masina pana la Brasov

| anonim_4396 explică (pentru Ana7807820):

Nu știu de ce vorbești în necunostinta de cauză. Vagoane sunt, doar ca trebuie sa aibă semnul bicicleta afișat la info tren. Chiar am transportat bicicleta într-un astfel de vagon, dar a fost altă rută.