| anonim_4396 a întrebat:

Poti lua mai multe bilete de tren cu reducere cu un singur carnet de elev?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil asa ceva.
Poti lau 1 doar singur bilet de tren, pentru tine, cu carnetul tau de note. Ceilalti isi cumaparar singuri biele, conform statutului lor, iar daca sunt adulti atuni platesc bilet interg.

| Wr3nch a răspuns:

Nu, Un singur bilet per carnet. Doar daca nu e tren direct iti da doua sau trei bilete legate, dar tot pentru o singura persoana.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, poti sa iti vinzi dreptul la bilet cu reducere la coltul strazii si sa faci un ban gramada
PE BUNE pui o intrebare ca asta?!?
crezi ca nu s-a gandit nimeni ca ai putea sa abuzezi de dreptul ala?!?

| Mavni a răspuns:

Nu.
Reducerea este doar pentru cel ce dovedeste ca este elev. Fiecare cu carnetul sau.