Întrebare recomandată | Clank a întrebat:

Pregatesc un plan de vancata in Maramures.
Doresc sa stiu dintre Muzeul Satului Maramuresean din Sighetul Marmatiei si cel din Viseul de Sus, care este mai fain de vizitat?

Mersi, dau funda.

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Cel din Sighet. Si orasul e mult mai frumos si important decat Viseul de Sus. Poti vizita si Muzeul Memorialului Durerii din Sighet, amenajat in fosta inchisoare comunista. Ar fi pacat sa treci pe acolo si sa nu-l vizitezi.

| JetBlueJet a răspuns:

Eu am fost la "Muzeul Satului Maramuresean din Sighetul Marmatiei" cand eram clasa a-9 a, si mi-a placut foarte mult.As vrea sa mai fac o vizita.Deci prefer asta.

| TOP10Litera a răspuns:

Muzeul Memorialul Comunismului din SighetulMarmaţiei, Muzeul Ţărăncii Maramureşence din Dragomireşti şi Mânăstirea Bârsana. De fapt pe http://www.articolepractic.blogspot.com poţi să găseşti unele recomandări de Maramureş!