| AlinaFilip99 a întrebat:

Prieteni de pe TPU! As avea o intrebare! In data de 2 decembrie voi pleca la Viena.Nu am mai fost pe acolo si as vrea sa stiu in cat timp se ajunge acolo cu autocarul si care sunt cele mai frumoase locatii! fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| andy_3924 a răspuns:

Buna Alina,
Cu autocarul faci cam 20 de ore pentru ca mai opreste si in alte orase pana in Viena. Ce iti recomand sa vezi in perioada asta sunt pietele cu produse de Craciun. Sunt foarte multe si iti trebuie o zi intreaga sa te bucuri de tot ce au. Cea mai la indemana este in fata primariei - Wiener Rathaus. Si daca tot esti acolo poti vedea Palatul Parlamentului, Universitatea si Teatrul National Burgtheater. In rest magazinele vor fi pline de marfa si oameni pentru ca e perioada cadourilor.
In biserici poti merge la concerte, te orientezi la fata locului.
Nu uita sa te imbraci gros, este mult mai frig decat aici.
Pa-pa.

2 răspunsuri:
| BaronVonBavaria a răspuns:

Buna Alina
Pai daca pleci din Bucuresti pana in Viena fac 12-13 ore.
Si obiective turistice intra aici http://www.infotravelromania.ro/obiectiveturistice_viena.html
Sper sa iti fie de ajutor si distractie placuta eu zic ca o sa iti placa in Viena;)
Bye Bye

| ruxy_4476 a răspuns:

In viena poti vizita in primul rand palatul schonbrunn, merita vazut.in curtea palatului este si o gradina zoologica