| WalterWhite a întrebat:

Prin ce se evidentiaza Franta?

Răspuns Câştigător
| 54ndy a răspuns:

Turnul Eiffel, muzeul Luvru, trădători şi modă.

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Prin bucataria senzationala ( mai putin melcii ), prin arta si monumente istorice, prin plajele extraordinare, de pe coasta de azur! prin frumusetea femeilor! prin economia unica! prin bisericele gotice unice! prin generozitatea oamenilor, prin actori ( gerrard depardeu ), prin marci de masini ( citroen, peugeot...), prin fotbal, si prin vin! ...si mai ales prin emblema, Turnul Eifel!

| Zoet a răspuns:

Buna!
Pai are muuulte monumente, strazi etc.
Cum ar fi: Turnul Eiffel, Moulin Rouge, b-dul Champs Elysees!

Se evidentiaza prin parfumuri, cosmetice, prin branzeturile alea specifice(branza cu mucegai), chiar si prin ciocolata...Hm day dreaming

Se mai evidentiaza prin castelele de pe Valea Loarei, Le Mont-Saint -Michel, Coasta De Azur, chiar si prin centrele spatiale.

Franta mai este renumita prin sistemul ala de trenuri TGV.

Cam atat stiu din cultura mea generala, dar sunt sigura ca sunt zeci de mii de monumete, si traditii alea Frantei.

O seara buna!

| Ciprian a răspuns:

Prin monumentele si cladirile sale. Sunt foarte multe lucruri frumoase acolo. Dar cel mai mult iese in evidenta turnul eiffel

| BOGDAN a răspuns:

Muzeul l, arcul de t, si etc

| Seniorithabebi a răspuns:

Prin turnul eiffel. si faptul ca franta este o tara foarte frumoasa si au niste haine minunate day dreaming. funda?happyhappy

| Geo14 a răspuns:

Franta este renumita pentru vinurile sale de soi, mai ales cele produse din strugurii ce cresc in podgoriile din Burgundia, Bordeaux si Champagne.
Din cate stiu este renumita pentru parfumurile sale fine pe care le produce si Parisul pentrU romantism.
Sper ca te-am ajutat.
Geo.

| AoBo a răspuns:

Edith Piaf big grin

| CucuBauContSters a răspuns:

Turnul eifel.notre dame.cartierul sexuluirolling on the floor

| TheCyrusFever a răspuns:

Turnul eiffel?laughing

| creatza_7914 a răspuns:

Buna

prin turnul eiffel si prin faptul ca este orasul iubirii. al romantismului, parerea mea...

| paula29 a răspuns:

Poi dupa parerea mea Franta se evidenteaza dupa Turnul Eiffle, dup afratuzoaicele frumoase, dupa croissante si berete. Sper ca te-am ajutat! Fundita?