| anonim_4396 a întrebat:

Ptr. calatoria cu avionul cate kg max. trebuie sa aiba bagajul? eu k marinar am 40kg si nu stiu ce greutate trebuie sa aiba bagajul celorlalti calatori caci sor'mea pleaca diseara si nu stie cate lucruri sa-si ia, daca se poate va rog un raspuns urgent

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20 de kg la low-costuri, 25 de kg la Tarom.

8 răspunsuri:
| cotzobel a răspuns:

Din cate imi amintesc eu cam 10-15kg... daca depaseste trebuie sa platesti

| borsec a răspuns:

Ce depasteste 20kg se plateste

| anonim a răspuns:

In general intre 20 si 25kg.insa depinde de la companie la companie. cel mai bine este sa intrebi in momentul in care cumperi biletul. daca pleaca cu tarom, are voie 20kg, insa se accepta si un 22kg.nimeni nu spune nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La wizzair ai voie cu 20 kg. daca depasesti e 10 euro kg.

| bibitza a răspuns:

Max 20 kgwinking

| Lory_2572 a răspuns:

20 kg si 5 in mana

daniela
| daniela a răspuns:

20 kg pentru Europa + 5 bagajul de mana si 40 kg pentru transoceanice si 5 kg bagajul de mana.

| alexa a răspuns:

Din cate stiu eu bagajul de cala nu trebuia sa depaseasca 20 de kg. Daca depaseste va trebui sa platesti pentru kg in plus, fiind destul de costisitor.Bafta