| Lioana a întrebat:

Puteti sa-mi faceti o recomandare de bai termale pentru weekend? Care e locul care v-a placut cel mai mult?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde cati km esti dispusă sa mergi. Ai relativ aproape Nymphaea, unde singurul lucru negativ e coada interminabila, la intrare, la mancare, chiar si la cafea sau suc. De aici pana la Hajdu nu mai e mult, e ceva mai vechiut, dar mie imi place si am cam aceeasi distanta. Intr-o vreme mergeam la cel mult doua săptămâni. Daca vrei intreg weekendul, merita sa mergi pana la Budapesta, cu cazare la Aquaworld. In pretul cazarii intra si accesul la bazine pentru o zi si jumatate si un mic dejun. Mai platesti o diferență mica pentru doua zile întregi, dar una pe alta eu zic ca merită.
Nu am ajuns inca la Miskolc, m vazut doar poze, dar pare minunat si acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Balvanyos resort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jojo Imperial resort la Băile Herculane!

| Standt a răspuns:

Széchenyi.
Asta e recomandarea mea. Ca iti permiti sau nu, e alta treaba.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Baile Herculane