| Roman_Alexandra_1997 a întrebat:

A zburat cineva cu WizzAir cu bagaj de mana mare (55-40-23)...dar bagajul sa fie de la firma Lamonza? Ati avut probleme cu el in aeroport?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce spui tu este dimensiunea maxima a bagajului de mana pentru care nu platesti. Dar de ce ar conta firma bagajului? Crezi ca pe aia ii intereseaza de la care taraba din piata ti-ai cumparat valiza?

https://wizzair.com/......ie/bagajul

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o agentie de zbor nu primeste ca bagaj de mana, o valiza mare!
Sunt masuri standard si daca depasesti, bagajul ti se baga direct in cala si esti fortat sa platesti pentru greutatea lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este ce permite Wizzair:
"Pasagerii vor avea automat dreptul de a aduce la bordul aeronavei un singur bagaj de mână cu dimensiuni maxime de 55x40x23cm și o greutate maximă de 10kg ca parte a prețului biletului lor".
Daca bagajul l-ai masurat si cantarit si corespunde masurilor de mai sus, esti acceptata in avion, daca nu, la cala si se plateste greutatea lui:
https://wizzair.esky.ro/bagaj-de-mana

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca respecti conditiile de greutate si marime ce mai conteaza firma sau daca a mai fost careva sau nu cu asemenea bagaj?

| Roman_Alexandra_1997 explică:

Eu vreau sa stiu daca a fost cineva cu bagajul asta...si a avut probleme sau nu. Stiu si eu sa citesc conditiile de pe sitewinking

| JackR a răspuns (pentru Roman_Alexandra_1997):

Habar n-am cum o sa se poarte aia cu tine daca ai valiza Lamonza. Daca aveai Louis Vuitton, bineinteles original, era alta treaba...

| Roman_Alexandra_1997 explică:

E clar ca nu ne intelegem multumesc pentru raspunsuri!