| anonim_4396 a întrebat:

Am vrut mai demult sa vizitez o pestera dar nu am putut si acum pot si vreau sa o fac. Problema e ca am uitat cum se numeste. Este o pestera din Romania foarte adanca, nimeni nu a reusit sa ii gaseasca capatul, exista si mituri legate de ea cum ca ar duce pana in Bulgaria sau ca ar duce in alta dimensiune pentru ca multi sau pierdut in ea si nu sau mai intors sau nu au fost gasiti. Stie cineva despre care e vorba si cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| Daria0123456789 a răspuns:

Peștera Limanu aka Peștera Caracicola aka Peștera La Icoane, probabil.

| Casi43 a răspuns (pentru Daria0123456789):

Am gasit-o. E Pestera Liman. Mersi.

1 răspuns: