| An_Bogd_1980 a întrebat:

Salut as vrea sa va intreb daca eu n-am inca 18 ani si vreau sa merg cu trenul dar sunt la liceu trebuie sa-mi cumpar bilet de elev/student sau pot sa-mi cumpar si bilet de copil ( intrebarea este de fapt pana la ce varsta cfr considera ca sunt copil ca e mai ieftin la copil laughing)) ) multumesc

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Elev.pana la 7 ani nu trebuie bilet.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Copil ești până la 10 ani. Pe urmă, iei bilet de elev.
www.cfrcalatori.ro/250
www.cfrcalatori.ro/705

| Fatamuntilor a răspuns:

Benefeciezi de reducere de 50% daca esti elev student pe baza actelor doveditoare(carnet de elev, respectiv cupoanele respective pentru studenti.De asemenea acele acte trebuie sa fie vizate la zi.
Din cate stiu eu poti circula gratuit pana la 3-4 ani.
Bilet de copil nu exista, poate ai vrut sa zici de elev /student.

| Neo12 a răspuns:

Eu din câte ştiu, trebuie să mergi cu carnetul de note.
Eu aşa am mers mai demult.

| mihaituneup a răspuns:

Considera pana la 14 ani.

| Dayiii96 a răspuns:

Esti la reducerea de 50% de la liceu esti la elev/student

| LarissssaMagdiiiiiiiiiiii a răspuns:

Se considera elev, pana la 12 ani bilet de copii, de student dupa 18 ani