| Intergalacticdonut a întrebat:

Salut, daca ma cazez undeva folosind site-ul Travelminit si plata se face cu un card aflat pe numele altei persoane (aceasta neurmand sa fie prezenta la cazare), e posibil sa nu ma primeasca?
Precizez ca rezervarea a fost facuta pe numele meu, doar plata a fost facuta cu numele acestei persoane.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Înseamna ca este ok ca ai acelasi nume de familie cu al tatălui tau deci nu vor fi probleme, vacanta frumoasa sa ai.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este deja frauda bancara, fiindca nu ai voie sa platesti cu cardul bancar al nimanui, fiind ilegal.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti folosii cardul altei persoane fara sa fie de față titularul cardului.

| Intergalacticdonut explică (pentru anonim_4396):

Am facut deja plata, acolo scrie doar ca trebuie sa ma prezint

| anonim_4396 a răspuns (pentru Intergalacticdonut):

Cind ai facut plata le ai spus ca titularul cardului nu va putea veni? Si ca tu nu esti titularul cardului? Vezi sa nu ai surprize neplacutecind ajungi acolo sa nu te primeasca, poate aveai nevoie de împuternicire din partea titularului ca sa i folosesti cardul

| Intergalacticdonut explică (pentru anonim_4396):

Am facut plata online pe travelminit, deci nu am vorbit cu nimeni. titularul e tatal meu si am facut asta cu acordul lui

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Intergalacticdonut):

Înseamna ca este ok ca ai acelasi nume de familie cu al tatălui tau deci nu vor fi probleme, vacanta frumoasa sa ai.

| Anca018 a răspuns:

E posibil sa nu te primeasca daca este vorba despre cardul de vouchere de vacanta. Daca este un card de debit normal, nu verifica daca proprietarul cardului este sau nu prezent.