| Zeekee a întrebat:

Salut dragi useri TPU,

Voi pe unde mergeti vara asta? Ce planuri aveti pentru vara?

Raspundeti cu incredere, dau funda.

Răspuns Câştigător
| dandelion a răspuns:

Ooooo... Îmi place să vorbesc despre asta! Deja cîțiva ani la rînd merg la mama în Turcia. Să zic sincer acolo sînt asa de multe locuri care merită văzute! Eu plec în Istambul. Eu deja de mult timp îl explorez si îți zic din tot sufletul că încă mai am multe de văzut. Ador mîncarea lor, ador orasul pentru că e destul de frumos, îmi plac hainele pe care le pot lua de acolo, o mulțime de accesorii si suvenire. Si nu e chiar atît de scump. Însă desigur trebuie să stii unde sînt lucruri mai ieftine si unde sint mai scumpe pentru turisti. Vorbind cu mama prin skype mi-a zis că eu voi merge, cu ajutorul Domnului, la marea Mediterană cu prietenii mai întîi, apoi cu ea la marea Egee (la care am fost si vara asta numai în altă regiune, apropo ea e perfect transparentă, foarte curată). Apoi poate merg să văd si Calul Troian cu un grup de adolescenți. Pe lîngă asta plec si la prieteni acasă într-o regiune un pic montană (sînt niste munți micuți), care au bazin. Ce îmi place mie este atunci cînd ai un plan încărcat. E foarte cald pe parcursul verii. E prezentă o climă umedă de la care transpiri foarte si foarte mult. Am scăpat din vedere că la începutul verii merge si prietena mea cu mine încolo (însă ea pleacă la mama sa, nu va sta la mine). Iar aceasta e încă un motiv de iesiri la plimbare, de mîncat ceva foarte gustos într-un local linistit sau din contra de mincat kumpir sau vaffle în aer liber. Iat-asa. Ți-am zis si planurile mele de vară. Doar cu ajutorul lui Dumnezeu îl voi urma pas cu pas.

11 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

Vara asta categoric voi merge la munte si la mare.La munte merg ori la Buzau ori la Campulung Moldovenesc, iar la mare voi merge la Mamaia sau la Cap Aurora. Poate parintii s-au gandit si la o excursie in strainatatebig grin...

| pink10 a răspuns:

Pai la inceput merg in Grecia la mare si dupa aceea o sa stau cu iubiiiii :X:*

| Anddrea a răspuns:

Eu ma duc in Spania la vara`mea.

| aniriiiiii a răspuns:

Pai eu planuiam sa merg impreuna ca iubitul meu la mare si eventual daca ne ramane timp pe la busteni la o vila la care am mai fost si ne am simtit tare bine big grin

| MDLNA a răspuns:

Buna Zeekee!
Nu m-am gandit la o anume destinatie insa am alte planuri pentru summer.
Probabil o sa merg in localitatea Bran, unde o sa ma cazez impreuna cu muuulti prieteni pentru cateva saptamani.
Daca nu ai mers pana acum iti propun din suflet si cu incredere sa mergi.

| iustii21 a răspuns:

Pai.noi mergem cu clasa cu d`na diriginta la munte.la Brasov in excursie:d.Pe 1,2, 3, iunie:d
Apoi.cu familiaprin iulie la mare.big grin
Prin august diverse cumparaturi in alte orase:Suceava, Iasi, Piatra Neamt.[eu sunt din Neamtbig grin]
In septembrie scoalaraised eyebrows
Si.cam atat:d
Funda?batting eyelashes

| Armando16 a răspuns:

Eu merg in turcia la rixos smug am mai fost si anul trecut este foarte frumos dar si scump big grin

| HooDCrisTy a răspuns:

Probabil afara din tara la mare.De preferat Turcia sau Grecia sau cred ca ma duc la matusa in Spania. happy

| Zeekee explică:

Mi-au placut raspunsurile voastre big grin dar inca nu m-am decis cui sa dau funda tongue mai astept raspunsuri, dupa 10 raspunsuri dau funda

| Elena_1818 a răspuns:

In vara asta vreau sa invat japoneza si sa ma distrez cat mai mult cu iubitul meuhappy

| Karinna_5223 a răspuns:

Eu am fost de 2 ori cu iubitul meu si niste cunoscuti in Crimeea, Ucraina. E foarte frumos... m-am distrat la maxim