| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-a spus cineva ca poti lua din Bucuresti tren spre Budapesta, este adevarat? Daca da va rog spuneti-mi daca trebuie pasaport cam cat costa si cate ore face. Dau Funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Buletinul e suficient, vezi orarul pe cfrcalatori.ro

2 răspunsuri:
| BogdanDediu a răspuns:

Da este adevarat ar costa vreo 100 de euro si ore depinde daca iei trenul rapid ajungi mai repede!

| mihai69 a răspuns:

1. Da, e adevărat - există trenuri București - Budapesta;
2. Nu trebuie musai pașaport, e bună și cartea de identitate;
3. Prețul e în funcție de modul de achiziție al biletelor și de tipul acestora (on-line, din timp, cu card de reduceri pentru tineret, la ofertă etc.).
4. durata este de obicei aleatorie și nu prea ține cont de tabelele orare de pe internet. Din cauza infrastructurii proaste pe căile ferate de la noi și a timpilor mari uneori de staționare în vamă.