Întrebare recomandată | BeBeRHv a întrebat:

As dori sa-mi spuneti in cat timp se poate face un pasaport (Bucuresti)?
Cat costa si cat dureaza? Se poate face urgent?
Multumesc Funda.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Paşaportul simplu electronic se eliberează în termen de 10 de zile lucrătoare. Valabilitatea paşaportului electronic este de 5 ani, iar pentru minorii cu vârsta sub 12 ani, valabilitatea acestuia este de 3 ani.

Paşaportul simplu temporar are valabilitatea de 12 luni si se eliberează în termen de cel mult 3 zile lucrătoare, în următoarele situaţii:

Greu sa dai un simplu search pe google

http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexBucuresti.htm

1 răspuns: