| Geoinator a întrebat:

Salut, sție cineva din București cum ajung de la stația de metrou Păcii pana la Pajurei? o sa trebuiasca sa fac naveta pana acolo. unde schimb ca nu știu, abia m-am mutat în București.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

La Pajura e statia de metrou Jiului.
Iei magistrala M3, schimbi la Eroilor, de acolo iei magistrala M1 pana la Gara de Nord si apoi schimbi si iei magistrala M4 pana la Jiului.
Probabil ca exista si RATB, dar mie mi se pare ca ajungi mai usor si mai comod cu metroul. Faci vreo 30-40 min pe ruta asta.

http://www.metrorex.ro/Resurse/Harta/harta2017_iunie.pdf

| Geoinator explică (pentru Bondarel99):

Multunesc mult!

| andreia67 a răspuns (pentru Geoinator):

E corect parțial. M1 cu M4 schimbi la Basarab nu la Gara de Nord. M4 direcția Străulești este în sens opus față de cum vii pe M1. La Jiului ieși spre înapoi fix în față la Penny Market iar 50 m mai în față e intersecția cu strada Pajurei.