| CosminRogoz a întrebat:

am decis recent să fac o vizită în orașul Tîrgu Mures și am descoperit un hotel în apropiere de centrul orașului ( unde cred că o să și stau), problema mea este în felul următor: am tot căutat ce aș putea vizita și unde aș putea mânca bine ( la hotel nu aș decât micul dejun inclus), pe internet ar fi ceva situri cu obiective turistice de acolo, însă referitor la mâncare, am citit undeva ( aici mai exact - http://ganduri.info/......mures.html ) că ar fi mâncarea foarte rea și conform google maps ar fi în preajma locului unde o să stau... Întrebarea mea este: Ați fost vreodată acolo, chiar așa este sau... am citit eu unde nu trebuie? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Citește aici: http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15/targu-mures,92,1204/
Cred că o să găsești destule informații utile de la cei care au vizitat acel oraș.

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti manca o pizza sau mancare gatita de la un hipermarket

| CosminRogoz explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu prea mă împac cu pizza, și cred că mi-ar fi peste mână totuși ( sau acolo sunt supermarketele in centrul orașului )?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru CosminRogoz):

Un hipermarket e intr-o zona accesibila, dar supermarket-urile sunt mai dese

| CosminRogoz explică (pentru mihai69):

Mulțumesc!