| Arthurik a întrebat:

Salut TPU,am si eu nevoie de ajutorul vostru. Ideia e ca sunt elev in Constanta,as vrea ca in timpul apropiat sa plec de unul la manastirea Prislop, biletul al tren costa 90 dus, 90 intors in Subcetate, duap care mai iau un taxi care ma costa 40-50 lei. Mi se pare o suma cam mare pentru a pleca de unul singur.Mentionez ca pot calatori cu c ineva care dispune de transport,sa-i tin de companie si chiar sa ne distram impreuna,sa platim taxi-ul impreuna si alte sugestii. Un fel de hitchhiking daca ma intelegeti,astept orice fel de raspuns. As vrea sa plec in saptamana urmatoare. Astept un raspuns serios, mersi.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Care Subcetate?!? Pentru Mânăstirea Prislop trebuie să ajungi în Hațeg; de acolo din gară ai 15 km până la mânăstire. Poți să mergi și pe jos, dar cu siguranță sunt curse de microbuze, măcar până în Silvaș.

| iSwag a răspuns:

Ti-as fi raspuns. Dar ai cerut un raspuns serios. Ne intrebi cum sa fugi de-acasa?
*Ignorati-ma*

| Arthurik explică:

Nu,chiar vorbesc serios.