| Christian1 a întrebat:

Am un Salariu de 1443 de lei pe luna, din care primesc decat in jur de vreo 1300 in total.In prezent, nu am nicio datorie lunara pe care trebuie sa o achit.
Doresc sa strang in fiecare luna cate o parte din salariu pentru a merge intr-o excursie in Japonia.Cat mi-ati recomanda sa strang pe luna, timp de 24 de luni? Pentru a putea vizita tara Soarelui Rasare? Si ce avantaje as avea in legatura cu asta?
Astept raspunsul vostru!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Expressions a răspuns:

În cazul ăsta cea mai bună opţiune ar fi să strângi cât mai mulţi bani cu putinţă, poate o să ai nevoie în anumite împrejurări şi o să-ţi prindă bine.

P.S: Nu înseamnă că dacă ai strâns mulţi bani trebuie să îi cheltui pe toţi; te poţi întoarce cu o parte din bani acasă. Succes!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Macar jumatate

| BiuL a răspuns:

Din care primesc DOAR in jur de vreo 1300 in total*
O excursie in Japonia incepe de la 2000 euro, plus cheltuieli, diferite taxe, intrari la obiective turistice nu ai cum sa scapi mai ieftin de 2500 euro adica in jur de 100 milioane. Daca vrei sa ii strangi in 24 de luni trebuie sa pui deoparte cam 5 milioane pe luna.
Bafta.

| lascudaniel a răspuns:

In jur de 500-600 lei pe luna, dar cu cat mai mult cu atat mai binewinking

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa-ti pui toti banii la pusculita si in final sa te mai imprumuti pentru o asemenea calatorie.

| Sophia1100 a răspuns:

Jumate!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un imprumut la banca rezolva totul ceva de 15000 euro

| luky2 a răspuns:

Pretentios mai esti.dc nu te duci in Australia? Strangi bani vreo 5-6 ani si gata