| FlorinBv_7630 a întrebat:

Salut TPU,

Anul acesta termin facultatea si as vrea sa plec in Coreea de Sud sa ma mut sa lucrez etc.De ce as avea nevoie ca sa am cetatenie? Am inteles ca pot sa stau 90 de zile in Coreea si daca vreau sa raman mai mult de 90 de zile trebuie sa aplic pentru un permis. Ce conditii sunt si ce ar trebui sa fac sa il obtin? Scz de categorie si va multumesc de raspunsuri happy

3 răspunsuri:
| Danutz2111 a răspuns:

Asta ar trebui sa intrebi la ambasada si in plus, sunt sigur ca sunt alte tari mai avantajoase, decat o tara comunista si aparent foarte dura.

| FlorinBv_7630 explică (pentru Danutz2111):

Nu confunda Coreea de Nord cu cea de Sud happy aia din nord sunt comunistiwinking

| errinel a răspuns:

+1 FlorinBv_7630