| baime a întrebat:

Heeei all. Am o. dilema. Acum am 17 ani. Mai am 2 ani de liceu si vreau sa plec neaparat in strainatate sa lucrez. Dar vreau o parere. Sa merg in afar dupa liceu si sa fac acolo facultate sau sa raman aici. termin facultatea si apoi sa plec sa muncesc? Vreau niste sfaturi in legatura cu asta. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru prima varianta nu cred ca ai banii necesari, motiv pentru care mergi pe a doua varianta.

| noone33 a răspuns:

Eu zic sa faci liceul aici daca tot l-ai inceput happy... dupa poti sa faci o facultate aici dar daca nu vrei si daca te descurci cu limbile straine poti sa pleci in alte tari happy...

| Luisa20 a răspuns:

1. Depinde ce facultate
2. Depinde in ce tara vrei sa mergi si daca stii limba
Daca nu stii limba nu merita sa mergi pentru ca pierzi un an cu invatarea limbii
daca stii limba si crezi c te descurci poti sa faci acolo facultatea big grin
Sper ca te-am ajutat happy

| baime explică (pentru Luisa20):

As vrea in Anglia undeva. Nu stiu la perfectie engleza dar ma descurc in conversatii. Si inca nu stiu sigur ce facultate sa urmez.