| sebybv a întrebat:

Salut TPU, pe diverse site-uri ale companiilor ariene low-cost am vazut bilete ieftine, unele extreme de ietine cu pretul de 4, 99euro dus Sibiu-Liverpool exemplu pentru odata din viitor iar din Otopeni catre Liverpool aproape 300euro, desi este aceeasi companie aeriana. As vrea sa stiu in primul exemplu, clar taxele de aeroport nu sunt prezente la biletul din Sibiu, dar cum se platesc, in aeroport? Unde?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Costa ieftin daca il cumperi cu o luna inainte.

| mihai69 a răspuns:

Ba sunt foarte prezente. Nu mai e permisă afișarea prețurilor biletelor de avion fără a include toate taxele.
Explicația este simplă: din București cererea este enormă, deci vor fi destui care vor da acești bani, pe când din Sibiu își permit să vândă 10...30% din locuri la preț de dumping, decât să zboare cu avionul parțial gol. Pe lângă aia 5 EUR, unii vor mai cheltui: pe un sendviș, pe un bagaj mai mare... Deci sigur nu pierd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul e real. Atat vei plati, nimic mai mult. Exact 4.99 euro
Nu include bagaje si nimic altceva.

Locul va fi atribuit aleator dintre cele disponibile.

Pretul variaza in functie de sezonul turisitic. Daca e cerere si preturile cresc
De ex in Spania vara biletele sunt mai scumpe decat in ianuarie