| GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

.. Unde este cel mai bun loc sa stai la tara sau la oras?

15 răspunsuri:
| OhGodWhy a răspuns:

Depinde de gusturi si principii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In padure!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, la aer curat, acum depinde si ce oras sau ce sat/comuna.

| Bizzle a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic 50% 50% la oras ca esti obisnuit dupa la tara e ok ca e liniste nu prea sunt masini, boschetari e ok sa mergi vara acolo happy

| raresbarbier a răspuns:

La tara pentru ca e iarna si te poti da cu sania.

| tasmania a răspuns:

Depinde si ce fel de om esti. Si depinde de asteptarile pe care le ai. Am stat si la oras si la tara, indeajuns de mult ca sa pot face o comparatie. Teoretic, putem vorbi de o alegere cu fifti/fifti, ca sa zicem asa pe romaneste. Orasul ofera un oarecare confort - din cauza ca ai mai multe posibilitati si gasesti cam tot ce-ti trebuie intr-un singur loc, gratie magazinelor tip supermarket. Plus ca ai scoli, gradinite, medici si job-uri mai la indemana. Ar fi un plus sa poti sta la casa si sa ai si o gradina. La tara, daca esti muncitor si chibzuit poti trai fara sa fii angajat si poti duce o viata mai sanatoasa, din mai toate punctele de vedere: aer, apa, hrana. E mai greu cu un eventual job. Personal, as recomanda o casa la tara, nu foarte departe de oras. Bafta!

| Miza a răspuns:

Depinde de preferintele fiecaruia. Eu sunt 50% pentru oras si 50% pentru un loc mai retras. spre ex. la tara. Pentru oras as opta deoarece stim prea bine ca sunt conditii de ultima generatie :it. Avem tot ce ne dorim. scoli bune, locuri de munca mai avansate, nu avem nici o treaba "grea" de facut : sa sapam sau altceva.; iar la sat ar fi o viata mult mai relaxanta, fara stres, fara nimic. ai avea si ce sa mananci, daca ai animale si gradina..aer mult mai curat, peisaje superbe.
Si ca sa te intreb. tu ce ai alege? big grin

| deeadeea111 a răspuns:

Cam la tara e mai bine

| Xtadelo a răspuns:

Oras

| TotulDespreTalesRunner a răspuns:

La Predeal.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Oras

| Quasimodo a răspuns:

Dupa parerea mea, nu este atat de important locul in care stai, unde traiesti, ci cu cine stai, cu cine traiesti... Ideea e sa fii fericit, oriunde ai fi. Iar eu iti doresc asta! happy

| blueheart a răspuns:

99,9 % la tara. happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La oras si sa ai un prost la tara sa-ti dea de toate!

| DeyutzaDeea a răspuns:

La tara e mai bine...