| CURIOSULll a întrebat:

Unde e mai bine la tara sau la oras?

14 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Intre laughing

| PatyKan a răspuns:

In ambele cazuri, sunt avantaje si dezavantaje. Cred ca alegerea difera pentru fiecare dintre noi, fiindca toti suntem si gandim diferit, avem prioritati, pasiuni si mentalitati distincte. happy

| măcheamăăăî a răspuns:

La tara! Eu stau la tara si e minunat! Nu se compara cu jungla urbana. E aer curat, sunt paduri. Si daca stai la tara nu inseamna ca nu ai mai vazut orase sau ca nu ai trecut granita.

| WedDye a răspuns:

Da exact intre =p~! O vila maaare la marginea uni oras departe de zgomot si aproape de tara si liniste

| wforweirdo a răspuns:

La tara e liniste si pace, aer curat, poti sa stai sa te relaxezi... Imi place sa merg la tara din cand in cand, dar daca stau mai mult de o zi, devine plictisitor. La oras, in schimb, nu ma plictisesc. Deci eu zic ca e mai bine la oras.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Hmm, la ţară ai animalele tale, nu trebuie sa depinzi neapărat de magazine, ai aer curat şi linişte. La oraş e gălăgie, aerul e mai poluat, de pierzi uşor prin oraş, de Paşte şi de Craciun te ard rau la buzunare preţurile

| alexandra63 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Cum sa te pierzi in oras ma da cati ani ai?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru alexandra63):

15, dar sunt cam gură cască şi mă rătăcesc prin magazine, cand eram mai mică mi-am speriat parintiii cand m-am pierdut in piaţă la Oneşti

| wforweirdo a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Da cine te pune sa cumperi ca nebuna de toate, de zici ca "te ard rau la buzunare preturile"? Si oricum, daca tot spui ca te ratacesti prin orase mari, nu stii sa intrebi oamenii pe unde trebuie sa o iei?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru wforweirdo):

Nu, nu la cumaparaturi doar ca ma uit la panourile publicitare de la magazine, pe la alte raioane din magazine si a; sa m[ cam pierd. Cand imi dau seama ma sperii si incep sa strig

| wforweirdo a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Hai ma ca nu e asa de rau, ce poti sa patesti?
Eu si cand merg in strainatate ma plimb aiurea peste tot si singura daca e nevoie, si daca ma ratacesc mai rog lumea sa ma ajute. Ca doar tot printre oameni esti, nu te omoara nimeni.
Si ce rezolvi daca strigi? In felul ala atragi atentia tuturorlaughing Hai ma ca la 15 ani e deja exagerat sa faci asa...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru wforweirdo):

Ti-am spus, m-am pierdut cand eram mica prin piata la Onesti si de atunci cand ma trezes singura intr-un magazin mare intru in panica fiindca cand eram mica parintii ma amenintau ca vin tiganii si ma iau la satra daca nu s cuminte si de aia mi-e teama

| wforweirdo a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Si pana cand vei continua sa faci asa de fiecare data cand te pierzi? Nu consideri ca esti deja mare si trebuie sa te descurci si singura?

| alexandra63 a răspuns:

Depinde ce preferi tu natura sau tehnologia