Întrebare recomandată | DeeyuAndrei a întrebat:

Vreau niște idei de stațiuni/locuri pentru clasa mea, sa mergem în Săptămâna Altfel și sa stam 2 zile.
Mersi!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sinaia
Predeal
Azuga
Busteni
Rasnov
Bran
Moeciu de sus
Moeciu de jos
Fundata
Brasov
Sighisoara
Sibiu
Rasinari
Paltinis
Ranca
Tusnad
Arieseni
Stana de vale
Gura Humorului
Vatra dornei
Campulung
Borsa

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când aveți școala altfel?
că dacă-ți zic o stațiune de la mare pentru noiembrie, nu prea cred că v-ați duce acolo

| sierra1 a răspuns:

Cortina d'ampezzo
sau
costa del sol

e splendid in ambele. Apropo, n-ai zis când vrei iarna/vara in țară/afară...

dar orice am scrie noi pe aici - cred că ești de acord: nu tu hotărăști ci colegii/părinții/dira

| DeeyuAndrei explică (pentru anonim_4396):

Haha laughing) bine zis, în aprilie e săptămâna "Altfel"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

Mie zona Brașovului mi se pare cea mai frumoasă și Brașovul cel mai frumos oraș, e ok pentru aprilie.

| DeeyuAndrei explică (pentru sierra1):

Eu hotărăsc unde mergem în săptămâna "Altfel", ți-e clar? Ce-i cu fițele alea, ce te crezi așa superior/ă? Am nevoie de niște idei de stațiuni, nu de batjocura ta; nu mai răspunde în batjocură. Și să știi că nu aș fi întrebat dacă era decizia dirigintei/părinților /colegilor mei. Te' dracu, scârbă ce ești.

| sierra1 a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

"Te' dracu, scârbă ce ești" - i love it!

tu hotărăști? mă lași? mai mult ca sigur colegii nici nu te bagă in seamă. Dacă aveai ceva ce n-ai, iți intrebai colegii, nu pe cei de pe TPU

| DeeyuAndrei explică (pentru sierra1):

Dmn ferește, stai să îți explic, așa ca la prostime, că de acolo de sus de la rangul tău nu prea mai înțelegi lucrurile simple. Diriga noastră mi-a dat mie responsabilitatea de a cauta mai multe stațiuni (ca șef al clasei) pentru școala "Altfel", și să le prezint la clasă, iar ei să aleagă. Pricepi?

| sierra1 a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

Zici: "Eu hotărăsc unde mergem"

apoi zici: "le prezint la clasă, iar ei să aleagă"

păi vezi ce fraier ești?

| Sciply a răspuns:

Hey noi stam la Suceava iar anul trecut cl. a 7a au dormit la manastirea putna

| DeeyuAndrei explică (pentru sierra1):

Tu cioară, ești chiar prostă la cap? Gata cu discuția, dacă vrei ai înțeles dacă nu, taci în p..l..mm și nu mai răspunde aiurea.

| sierra1 a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

"Tu cioară, ești chiar prostă la cap? taci în p..l..mm"

Parcă vorbești cu mamă-ta - încă odată, păi vezi ce fraier ești?

| AlexPopescu2234 a răspuns:

Siaia,acolo o sa mearga si clasa noastra si va fi super tare

| ponturi a răspuns:

Munții Măcin, Canaraua Fetii, Mila 24 în Deltă...