| Ureche_Alexandru_1990 a întrebat:

Salutare,
Aveti cumva idee daca atunci cand ai o conexiune mai mare intr-un aeroport, trebuie sa merg sa iti iei bagajul sau iti vezi de treaba. Avioanele sunt de la aceeasi companie.Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze bagajul din cala, doar cel de mana, pe care l-ai luat cu tine in avion. De cel din cala trebuie sa aiba grija compania aviatica cu care mergi, respectiv sa faca transbordarea de pe un avion pe altul, daca se schimba avioanele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ti ai luat biletul cu escala atunci bagajul se duce singur

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai bilet de la A la B cu escală în Z, bagajul ajunge odată cu tine, fără să fie nevoie să-l ridici când faci escala din Z.
Dar dacă ai două bilete, A > Z, apoi Z > B, atunci în aeroportul Z trebuie să îl ridici la sosire apoi să faci check-in la următoarea cursă și îl predai iar.