| Lina1993 a întrebat:

Salutare, dragilor! ma adresez in special celor care locuiesc in Bucuresti : As vrea sa stiu cum se poate ajunge cat mai repede din cartierul Berceni pana la Teatru Elisabeta (Parcul Cismigiu) si daca este ruta directa la mijloacele de transport. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

Sau ai putea sa iei metroul si cobori la universitate, tot de acolo poti lua de la suprafata autobuzul 137 sau 122 si te lasa fix in fata la cismigiu! Chiar si statia se numeste asa!

| Lina1993 explică (pentru kanechy):

Multumesc mult! voiam sa stiu din timp pentru ca o sa vin curand in Bucuresti si fata la care stau sta in Berceni, iar eu am treaba la teatru big grin. Si cum ma stiu eu incredibil de zapacita din fire si sperioasa cand e vorba de Bucuresti, am zis ca mai bine intreb din timp decat sa ma zapaceasca vreo tipa de la ratb

| kanechy a răspuns (pentru Lina1993):

Este normal, nici eu nu sunt din Bucuresti! Dar am reusit sa ma acomodez! Si nu uita, oricand! Nu ezita, daca pot te ajut cu mare placere!

| andreia67 a răspuns (pentru kanechy):

Din fata de la universitate iei orice troleu sau autobuz care merge pe b-dul Elisabeta, inclusiv 122 sau 137. Ai o singura statie de mers.

| kanechy a răspuns (pentru andreia67):

Stiu ca mai sunt si alte rute, dar nu are rost sa o incarc cu rute prin care se circula infernal sau cel mai probabil nu o sa le foloseasca, daca era asa, puteam sa ii dau foarte simplu programa de la RATB SAU METROU! Eu i.am spus ce voiam eu sa aud si presupun ca multi dintre noi, o singura ruta si una sigura! altfel fiind nou pe traseu, tinzi sa le incurci fiind mai multe! nu stiu daca ai inteles ce am vrut sa spun, dar sa stii ca nu te contrazic sau ceva!

11 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Foloseste google maps. E mai simplu si il ai pe telefon oricand

| BJK1903 a răspuns:

Poti sa iei metroul. Cobori la Piata Unirii 2 si dupa te duci la Piata Unirii 1 si iei orice metrou care vine(Dristor sau Republica) si ajungi la Izvor, mai mergi cativa metrii si ajungi la Parcul Cismigiu. Sper ca te-am ajutat ( http://www.metrorex.ro/Resurse/Harta/harta2016_apr.pdf ) uite aici harta de la metrorex.

| Annamaria21 a răspuns (pentru BJK1903):

Dristor sau Preciziei *

| andreia67 a răspuns (pentru BJK1903):

Dristor 2 sau Preciziei. Ruta ar fi fost OK daca venea cu metroul pe M1 sau M3. Dar cum vine cu M2 din Berceni e mult mai simplu sa coboare la universitate si sa ia orice RATB pe Elisabeta 1 statie sau de ce nu, pe jos. E doar o statie. De la metrou Universitate faci max. 10 min. mergand lejer.

| Annamaria21 a răspuns:

Iei metroul pana la universitate după mai mergi o statie de ratb pe jos

| andreia67 a răspuns (pentru Annamaria21):

Sau orice RATB pe Elisabeta.
P.S. Iarta-ma ca ti-am dat eronat, n-am fost atenta. Dristor 2 sau Preciziei e corect.

| kanechy a răspuns:

Daca mai ai nevoie de ajutor, nu ezita sa spui, te ajut cu placere, eu folosesc aceeasi ruta!