| WorldCUP10 a întrebat:

Salutare. Exista autobuze,, microbuze din Bucuresti spre Belgrad? Pica varianta cu avionul cu Tarom-Air Serbia si tren( a fost anulata ruta Timisoara Belgrad cu schimb de legatura la Vrsac). Cu masina peronala nu pot ajunge. Stie cineva?

2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Din Tm exista 100% autobuze/microbuze inspre Belgrad. Acum am aflat si eu ca s-au anulat trenurile (decizia sarbilor se pare, nu prea inspirata daca ma intrebi pe mine). Am gasit aici autobuzele care fac legatura, dar costa se pare 50 de euro: http://www.autogari.ro/Transport/Timisoara-BelgradeRS
Prin urmare, cel mai simplu e sa vii cu avionul la Timisoara (daca rezervi din timp, biletele sunt chiar ieftine), in cazul cel mai rau cu trenul, iar apoi mergi la autogara si iei autobuzul pana in Belgrad.

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Nu am găsit nimic legat de asta, apucă-te și sună pe la firmele de transport persoane din București. Dacă nu, caută pe bla-bla car. Totuși, de ce pică varianta cu avionul? Drum bun!