| AgentSaLL a întrebat:

Salutare TPU, dacă sunt minor și nu am insotitor ce acte imi trebuie și cu ce companie aeriana se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la plecarea in strainatate.
Ai nevoie de o declaratie a ambilor parinti, facuta la un notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica, drept insotitor, personalul de bord de pe avion. Poti merge cu orice companie aviatica, doar ca unele solicita o plata in plus pentru insotire. Te poti uita pe site-ul oficial al companiilor care au zboruri acolo unde vrei sa ajungi.
Si, bineinteles, ai nevoie de un act de identitate - carte de identitate sau pasaport - si de biletul de avion.

1 răspuns:
| AgentSaLL explică:

Salutare TPU, dacă sunt minor și nu am insotitor ce acte imi trebuie și cu ce companie aeriana se poate calatori in alta tara? Dau funda
( scuze pentru intrebarea incompleta)