| UnkownHD a întrebat:

Probabil pentru unii pare o intrebare amuzanta sau inutila dar pe mine ma ajuta mult.

Gen in Târgu Neamț (sa fie doar Tg Neamt nu prin zona) se pot închiria camere de hotel sau la pensiuni pentru o saptamana sau mai multe zile? Daca da, trebuie neaparat sa am 18 ani sau sa fiu însoțit de un adult?
Daca stiti voi ceva puteti sa-mi lasati un link sau un nr de tel, nu este pentru acum ci peste 2 luni.
N-am mai calatorit niciodată si nu prea stiu cum e si sunt nedumerit si cu cateva semne de intrebare.
Mulțumesc frumos si dau funda la cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa ai minim 18 ani ca sa poti inchiria camera la hotel. Cel putin asa spune legea.

| Violleta2022 a răspuns:

In pare rau sa-ti spun, dar la 15 ani cati ai acum, este practic imposibil ca cineva sa-ti inchirie o camera la hotel!
Doar daca mergi cu mama si tata si ei inchiaza in numele lor, dar tot vei fii legimitimat daca intrii singur in hotel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa inchirieri cate zile vrei daca platesti. Trebuie insa sa fi in major penteu procedurile de check in

| anonimg a răspuns:

În locul tău as suna toate hotelurile din zonă si le-as pune întrebarea care ai pus-o aici. Cu excepția ca nu le pot da fundă?